Az Aldi és a Lidl nem tart a Brexittől
Egy olyan piacra törnek be, amelyik látszólag sok jóval nem kecsegtet.
Egy olyan piacra törnek be, amelyik látszólag sok jóval nem kecsegtet.
Ha már a megállapodásra nincs esély, próbáld meg eladni a rosszabbik megoldást.
Politikai ellenfelei már az Egyesült Királyság végét vizionálják arra az esetre, ha megállapodás nélkül lépnek ki a britek az EU-ból. A kutatók csak nagyon durva gazdasági visszaesést. Johnson elszánt.
Jeremy Hunt erős indítással szállt be a Theresa May utódlásáért folyó harcba.
A bizonytalan Brexit olyan hatásmechanizmusokkal járhat, amit vélhetően nem tud átvészelni az egyébként is gondokkal küzdő brit autógyártás.
Távozó bankok, hiányzó munkaerő, növekvő árak, visszaeső ingatlanpiac, és így tovább. A Bloomberg összeszedte, hogyan reagáltak a befektetők már eddig az EU-ból való kilépésre.
A kormány tájékoztatóján még nem száradt meg a festék, de a fő vonalak már világosak.
Ha már megegyezés nincs, legalább jó tanácsok vannak.
Mind kevésbé zárható ki annak a lehetősége, hogy a britek megállapodás nélkül lépnek ki az Európai Unióból. Ez sok területen teremt finoman szólva bizonytalan helyzetet, és nemcsak az üzletemberek, de az egyszerű turisták és a kint élő magyarok számára is. Elő az útlevelet, egy kártyafüggetlen telefont: jótanácsaink 20 pontban.
Az Equilor elemzői szerint mozgalmas év áll előttünk.
A magyar kormány mintha nem is fogná fel, milyen következményekkel jár, ha Nagy-Britannia megállapodás nélkül zuhan ki az EU-ból. Az unió és legtöbb tagországa távolról sem ennyit nyugodt.
A volt brit miniszterelnök szerint a folyamat katasztrófával fenyeget.
A britek kilépésével az EU nem fogadja el a brit jogosítványt. Van azonban egy kiskapu.
Riasztó számokat közöl a Bloomberg.
Újabb részletek szivárogtak ki a brit EU-tagság megszűnésének gazdasági következményeiről összeállított kormányzati tanulmányból.
Péntek reggel óta nagyjából biztosra vehetjük, hogy lesz Brexit, méghozzá 2019 márciusában. A békés elválásról szóló 15 oldalas megállapodásban azonban ennél több dolgot is tisztáztak a felek, így az a több százezer magyar is választ kaphat a kérdéseire, akiket közvetlenül érint az Egyesült Királyság kiválása az EU-ból.
A britek csaknem kétharmada elégedetlen azzal a teljesítménnyel, amelyet a kormány a brit EU-tagság megszűnésének feltételeiről szóló tárgyalásokon nyújt. A legújabb felmérés szerint a kilépést rossz döntésnek minősítő, jó ideje relatív többségben lévő tábor előnye is nőtt a Brexitet változatlanul helyeslőkkel szemben.
A héten a Citigroup és a Morgan Stanley is a távozás mellett döntött.
Különben nem repülhetnek szabadon az unióban a Brexit után.
A külföldi EU-munkavállalók fontolgatják távozásukat